Prvý ročník Farského plesu

28.03.2011, 19:22, Obec Dolná Poruba

Tohtoročná plesová sezóna neobišla ani našu obec. Svoju premiéru tu mal 19. februára 1. farský ples, organizovaný pod záštitou Farskej rady v Dolnej Porube.

Prvý ročník Farského plesu sa organizátorom vydaril na výbornú. V duchu priateľstva a spolupatričnosti bol určený nielen pre miestnych občanov. Slávnostná výzdoba, dámy v krásnych šatách a páni v oblekoch nasvedčovali tomu, že nepôjde o hocijakú zábavu. Pri príchode do sály kultúrneho domu každého hosťa osobne privítal dôstojný pán farár Miroslav Lysičan.


Pozvanie prijali aj starosta obce Miroslav Kopčan a riaditeľka základnej školy Pavlína Vakošová. Slávnostným večerom sprevádzal moderátor Milan Suchý. Takmer stovke tanečníkom hrala do tanca hudobná skupina Imperial z Omšenia. Program bol zahájený tradičným valčíkom. Zábava mohla začať!

Príjemnú atmosféru umocňovala výborná nálada. Plesajúci hostia, posilnení chutnou večerou, nenechali tanečný parket ani na okamih prázdny. Kapela ponúkla rôzne piesne zo svojho bohatého repertoára. Skrátka, na svoje si prišiel každý. Tanečníci si oddýchli až okolo polnoci počas žrebovania tomboly. V nej bolo možné vyhrať deväťdesiat rozmanitých cien, od fľaše sektu až po paletu dreva. Treba zdôrazniť, že finančný výťažok z celého plesu bol venovaný pre potreby miestneho rímsko-katolíckeho kostola sv. Martina. Skvelá hudba tanečníkov následne zabávala až do skorých ranných hodín.

Milým spestrením podujatia bolo oslávenie narodenín všetkých prítomných, pri ktorom si pán farár s každým pripil na zdravie. Na záver plesu všetci muži spoločne zaspievali pieseň Na Kráľovej holi, ktorú venovali svojím ženám a priateľkám.

Veríme, že táto tradícia v našej obci pretrvá a už dnes sa tešíme na ďalší ročník farského plesu. 

 

KOMPLETNÁ FOTOGALÉRIA

 
« Späť


Diskusia: "Prvý ročník Farského plesu"
Dátum: Meno: Komentár:
- Žiadne komentáre -
Pridať komentár | Zobraziť všetky komentáre