Cesta do Dolnej Poruby je výrazne pohodlnejšia

Pridané: 17.8.2020 21:05:31 Počet zobrazení: 646

17 August 2020

Jeden a pol kilometrový úsek tesne pred vjazdom do obce cestári opravili v ukážkovo krátkom čase.

Cesta do Dolnej Poruby je výrazne pohodlnejšia

Dlho očakávaná rekonštrukcia vrchného krytu vozovky bola realizovaná v polovici augusta v rámci stavby "Súvislé opravy ciest II. a III. triedy TSK dodávateľským spôsobom na rok 2020".

Cesta III. triedy č. 1893, v minulosti známa pod označením III/5161, získala nový asfaltový koberec na úseku medzi poľnohospodárskym družstvom Omšenie a futbalovým ihriskom v Dolnej Porube. Konkrétne od 6,375 po 7,675 km.

Počas stavebných prác bola cestná doprava v uvedenom úseku presmerovaná do voľného jazdného pruhu a riadená dočasným dopravným značením odsúhlaseným OR PZ SR ODI v Trenčíne.

Oprava cesty III/1893

Čiastočná uzávierka sa týkala aj ďalšej dopravnej tepny v katastrálnom území obce Dolná Poruba, vedúcej z Ilavy na Homôlku. Rekonštrukcia cesty II. triedy č. 574 v tejto lokalite prebehla medzi km 15,1 a 16,1.

Ako informoval Úrad Trenčianskeho samosprávneho kraja, plán župy na súvislé opravy ciest II. a III. triedy na rok 2020 počíta s opravou celkom 51 kilometrov ciest s plochou opravy 337-tisíc metrov štvorcových za približne 6,1 milióna eur.

Oprava cesty III/1893

Súvislé opravy realizuje združenie firiem Doprastav, Strabag a Eurovia, ktoré sa zaviazalo všetky úseky zrekonštruovať za 15 dní. „Tým, že sme združenie, môže súčasne pracovať až 16 čiat a osem obaľovní. Všetky práce sa budú realizovať v jednom jazdnom pruhu, druhý zostane prejazdný. Doprava bude usmernená dočasným dopravným značením a regulovčíkmi," vysvetlil Martin Beniač, riaditeľ závodu Žilina spoločnosti Doprastav, ktorá je zároveň lídrom konzorcia firiem.

Oprava cesty III/1893

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti