Vedeli ste, že v obci máme defibrilátor?

Pridané: 7.3.2023 12:38:10 Počet zobrazení: 1697

07 Marec 2023

Prístroj na poskytovanie prvej pomoci je umiestnený na fasáde obecného úradu.

Vedeli ste, že v obci máme defibrilátor?

Obec Dolná Poruba získala automatický externý defibrilátor (AED) ZOLL a skrinku AIVIA 200. Prenosný prístroj, používaný pri záchrane života a na liečbu závažných porúch srdcového rytmu krátkym elektrickým výbojom, obec dostala darom od občianskeho združenia ZÁCHRANA.

Automatické externé defibrilátory (AED) sú zariadenia, určené na použitie laikmi pri kardiopulmonálnej resuscitácii. Jednoduchými hlasovými pokynmi vedú záchrancu pri používaní, automaticky zistia prítomnosť poruchy srdcového rytmu, vyžadujúcej defibriláciu a aplikujú defibrilačný výboj.

Prenosný prístroj na poskytovanie prvej pomoci je umiestnený na budove obecného úradu v skrinke, ktorá je určená iba na jeho uloženie, je vyhrievaná a chránená alarmom.

Včasná defibrilácia pri kardiopulmonálnej resuscitácii, vykonávanej u pacienta s komorovou fibriláciou, podstatne zvyšuje jeho šance na prežitie. V súčasnosti patrí defibrilátor k štandardnému resuscitačnému vybaveniu zdravotníckych zariadení a je snaha, aby boli automatické externé defibrilátory dostupné všade, kde je pravdepodobné, že by mohli byť potrebné a podľa možnosti bol vyškolený dostatočný počet potenciálnych dobrovoľných záchrancov, ktorí ich dokážu použiť bez nadmerného časového oneskorenia.

Defibrilátor v obci Dolná Poruba

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti