Ďalší vydarený športovo-kulinársky sviatok

Pridané: 1.8.2019 15:57:15 Počet zobrazení: 1889

01 August 2019

Siedmy ročník Súťaže vo varení guláša o pohár starostu obce opäť potvrdil povesť jedného z najobľúbenejších zábavno-súťažných podujatí v regióne. Pestrý sprievodný program už od rána lákal do Dolnej Poruby množstvo detí a dospelých. O dobrú náladu sa tradične starali dychové hudby, policajní kynológovia, či dobrovoľníci v tvorivých dielňach. Výborne sa ujal aj školský projekt "rodinný futbal", ktorého aktéri si svoju rýchlosť zakrátko otestovali v behu s padákom. Odbornú úroveň členov poroty vrátane ich znalostí gulášových zákonitostí dosvedčil fakt, že kapitánkou víťazného družstva bola viacnásobná majsterka Slovenska vo varení guláša. Skromná šampiónka o tomto fakte prehovorila až počas večernej debaty.
K vrcholom poslednej júnovej soboty patrila aj oslava 45. výročia organizovaného futbalu v obci. Miestna TJ Slovan si v rámci exhibície zmerala sily s výberom slovenskej ligy zloženým z bývalých spoluhráčov jedného z najznámejších dolnoporubských futbalových rodákov Antona Suchého. Legendy hostiteľov vôbec nešetrili a zvíťazili 8:2. Ešte pred úvodným hvizdom prvoligového rozhodcu Martina Dohála si z rúk starostu Miroslava Kopčana prevzali vyznamenania osobnosti, ktoré šírili dobré meno obce aj za hranicami chotára. Veľký ohlas tiež zaznamenala anketa, v rámci ktorej mohli fanúšikovia počas jari hlasovať za členov Dolnoporubskej jedenástky storočia. Miesto v elitnej spoločnosti sa okrem známych ligistov ušlo aj amatérom, z ktorých už dvaja účinkujú v nebeskej lige.

Výsledky súťaže vo varení guláša - kategória dospelí
1. miesto: Podhorie, Bánovce nad Bebravou (Beáta Janíková, Gabriela Puterková, Anton Hruška)
2. miesto: Záškoláci, učiteľský zbor ZŠ s MŠ Dolná Poruba (Mária Vidová, Beňo, Pagáč, Juríková)
3. miesto: Gurmáni II, APVV Bratislava (Vladimír Brezovák, Jozef Majtán, Miroslav Kardoš)
Cena starostu obce: PS Lukovec, Horná Poruba (Peter Chovanec, Marcel Rosa, Štefan Bachratý)

Výsledky súťaže vo varení guláša - kategória učňovský dorast
1. miesto: Frontoví kuchári (Michal Michalec, Šimon Rychtárech, Sebastián Hrbáček)
2. miesto: Skokani (Andrej Škrovánek, Denisa Tašárová, Martin Mikušinec)
3. miesto: Kopfovci (Laura Suchá, David Ilavský, Ondrej Nedielka)
Cena starostu obce: Včeličky (Barbora Darnadiová, Michal Macura, René Svorada)

Laureáti ankety Dolnoporubská jedenástka storočia (v zátvorke počet štartov / gólov v 1. lige): Jarolím Trokan in memoriam, Rudolf Bližniak in memoriam, Rastislav Suchý, Miroslav Matúš, Anton Hamaňa, Miloš Suchý, Roman Suchý, Ján Kapko (333/2), Peter Suchý (68/6), Pavol Kapko (20/0), Anton Suchý (119/9).
Fotogalériu z celodenného podujatia si môžete pozrieť TU (foto: Peter Zelíska). 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti