Epidemická situácia sa zlepšuje, testovanie pokračuje

Pridané: 7.4.2021 11:34:36 Počet zobrazení: 441

07 Apríl 2021

Cez víkend sa v Dolnej Porube opäť uskutoční skríning na prítomnosť ochorenia COVID-19.

Epidemická situácia sa zlepšuje, testovanie pokračuje

V sobotu, 10. apríla 2021, v čase od 8.00 do 14.00 h (bez prestávky) sa bude v našej obci vykonávať antigénovými testami ďalšie kolo skríningu na prítomnosť respiračného ochorenia COVID-19.

Posledný odber: 13.45 h.

Odberové miesto v Dolnej Porube bude tradične zriadené v sále kultúrneho domu, čakacia zóna sa nachádza v exteriéri na zastrešenom nádvorí.

Služby tunajšieho odberového miesta môžu využiť všetci (miestni aj cezpoľní) občania, ktorí potrebujú potvrdenie o negatívnom výsledku testu na koronavírus.

Žiadame občanov, aby si so sebou priniesli občiansky preukaz a deti do 15 rokov preukaz poistenca.

Aktualizovaný COVID AUTOMAT reaguje na aktuálnu situáciu s vývojom pandémie koronavírusu. V súvislosti s tým sú všetky okresy na Slovensku zaradené do fázy, podľa ktorej sa odvíja uvoľňovanie alebo sprísňovanie opatrení. Okres Trenčín je na základe automatu v čiernej fáze, označujúcej IV. stupeň varovania. Test do práce je potrebný každých sedem dní.

Podľa regionálnej charakteristiky COVID-automatu budú mať od 12. apríla už len dva okresy IV. stupeň varovania, teda čiernu farbu – a to okres Poprad a Kysucké Nové Mesto. Okres Trenčín prejde do bordovej farby, resp. III. stupňa varovania COVID AUTOMATU. Slovensko ako celok zostáva naďalej v čiernej farbe.

AKTUÁLNE ROZDELENIE OKRESOV PODĽA EPIDEMIOLOGICKEJ SITUÁCIE

Covid mapa, 5.4.2021

Regionálne indikátory pre jednotlivé okresy určujú podrobnejšie rozdelenie do stupňov, kde na základe COVID AUTOMATU platia od pondelka 5.4.2021 pre výnimky zo zákazu vychádzania určené Vládou SR rôzne intervaly testovania (zdroj: www.health.gov.sk).

Covid mapa, 12.4.2021

COVID AUTOMAT vo formáte PDF (s. 8-11) sa vám zobrazí po kliknutí na tento odkaz.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti