Fašiangová veselica zmobilizovala celú obec

Pridané: 23.2.2020 08:22:06 Počet zobrazení: 764

23 Február 2020

Podujatie plné hudby, chutného jedla, ľudových zvykov a zábavy na otvorenej scéne splnilo účel.

Fašiangová veselica zmobilizovala celú obec

V poslednú sobotu pred Popolcovou stredou centrum Dolnej Poruby, tradične, už od svitania pripomínalo obrovské mravenisko. Zohratý tridsaťčlenný personál nenechal na nádvorí kultúrneho domu nevyužitý ani jeden meter štvorcový.

Keď sa fašiangová veselica prehupla z fázy prípravy zabíjačkových špecialít do ochutnávky výrobkov a zábavy plnej ľudových zvykov, podujatie definitívne splnilo účel. Prilákalo domácich občanov, hrdých rodákov i cezpoľných turistov, čím ukážkovo posilnilo medziľudské vzťahy.

Kto nevidel, aj ten, kto verí, nech sa presvedčí v priloženej fotogalérii.

V rámci kultúrneho programu vystúpili: heligonkári z Hornej Poruby, dychová hudba Dobranka, dychovka Nedielkovci, žiaci ZŠ s MŠ Dolná Poruba.

Hostia fašiangovej veselice (22. 2. 2020): poslanec Národnej rady Slovenskej republiky a predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška, rektor Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne Jozef Habánik, primátorka Trenčianskych Teplíc Zuzana Frajková Ďurmeková, starostka obce Trenčianska Teplá Slavomíra Propperová, starosta obce Omšenie Alojz Marček, starosta obce Horná Poruba Milan Staňo.

Foto: OcÚ / Peter Martinák

Video: Impulz.press

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti