Informácie ohľadom inflačnej pomoci občanom

Pridané: 12.7.2022 10:14:19 Počet zobrazení: 275

12 Júl 2022

Ako o inflačnú pomoc požiadať a kto má na dotáciu nárok?

Informácie ohľadom inflačnej pomoci občanom

Na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny je možné požiadať o jednorazovú inflačnú dotáciu v sume 100 EUR, ktorá má slúžiť na pokrytie zvýšených výdavkov na bývanie, energie, stravu a podobne.

O inflačnú dotáciu môžu žiadať:
● osobní asistenti v termíne do 31. 8. 2022;
● opatrovatelia, ktorí nepoberajú peňažný príspevok na opatrovanie v termíne do 31. 8. 2022;
● fyzické osoby, ktoré sa starajú o nezaopatrené dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom vo veku 6 až 18 rokov a nemajú príjem zo zamestnania ani dôchodok, a preto štát za nich uhrádza poistné na dôchodkové poistenie, v termíne do 30. 9. 2022;
● seniori, ktorí dovŕšili 62 rokov veku a nie sú poberateľmi dôchodkov a nevykonávajú činnosť, ktorá im zakladá nárok na príjem v termíne do 31. 8. 2022.

Ako o dotáciu požiadať?
Žiadosť sa dá poslať e-mailom alebo podať na príslušnom úrade práce.

Viac informácií, tlačivá žiadostí v elektronickej podobe a zoznam e-mailových kontaktov na úrady práce nájdete na webovej stránke: https://www.upsvr.gov.sk/social-affairs-and-family/socialne-veci/inflacna-pomoc-v-sume-100-eur.html?page_id=1186447

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti