Marius Pedersen avizuje zdražovanie vývozu odpadu

Pridané: 25.11.2020 18:50:33 Počet zobrazení: 786

25 November 2020

Spoločnosť, ktorá zabezpečuje zber a odvoz komunálneho odpadu, oznámila viaceré zmeny.

Marius Pedersen avizuje zdražovanie vývozu odpadu

Od spoločnosti Márius Pedersen a.s., Trenčín, ktorá u nás zabezpečuje zber a odvoz komunálneho odpadu, bolo obci Dolná Poruba doručené oznámenie o zmene cien zneškodnenia odpadov na skládkach odpadov, zákonného poplatku a zmene ceny vývozu nádob na komunálny odpad pre rok 2021. Tieto zmeny sa odrazia v službách v oblasti odpadov hospodárstva a v cenách za tieto služby v nasledujúcom kalendárnom roku.

S účinnosťou od 1. januára 2021 a tiež od 1. marca 2021 sa mení výška poplatkov za uloženie odpadov na skládkach odpadov podľa aktuálnej legislatívy nasledovne:
● Poplatok za zmesový komunálny odpad a objemný odpad sa mení od 1. 3. 2021 zo súčasných 8 - 26 € / tona na 11 - 33 € / tona (podľa úrovne vytriedenia);
● Poplatok za zeminu a kamenivo sa mení od 1. 1. 2021 zo súčasných 5 € / tona na 7 € / tona;
● Poplatok za drobný stavebný odpad sa mení od 1. 1. 2021 zo súčasných 7 € / tona na 8 € / tona;
● Poplatok za iné druhy nie nebezpečného komunálneho odpadu sa mení od 1. 1. 2021 zo súčasných 18 € / tona na 19 € / tona.

"Vzhľadom na výrazný rast vstupných nákladov a so zreteľom na očakávanú mieru inflácie za rok 2020 na úrovni 3,0 - 3,5 % budeme nútení časť zvýšených nákladov premietnuť do zvýšenia cien za vývoz komunálneho odpadu, ktorý zabezpečuje naša spoločnosť pre vašu obec," uviedol v oficiálnej korešpondencii obce Ing. Miroslav Zavřel, riaditeľ trenčianskej prevádzky Marius Pedersen, a.s.

Cena za zneškodnenie odpadu skládkovaním sa od 1. januára 2021 pri komunálnom odpade zvýši o 2 € (bez DPH) / tona. Zvýšenie je na základe zvýšených cien na skládkach odpadu od 1. januára 2021.

Obecný úrad v Dolnej Porube vyzýva občanov, aby šrot, železo, elektro-odpady, staré práčky či chladničky nedarovali alebo za nízky poplatok nepredávali rómskym občanom, ktorí sa po obci pohybujú na autách. Týmto sa totiž znižuje úroveň vytriedenia, a tým aj narastajú náklady za uloženie na skládku odpadov, čo sa v konečnom dôsledku premieta aj do poplatku, ktorý občania zaplatia za odvoz celkového odpadu.
Železo je možné odovzdať do kovošrotu v Trenčíne (príp. v inom meste) alebo sa zber železa uskutočňuje raz ročne v areáli ZŠ s MŠ Dolná Poruba. Potvrdenie z kovošrotu o odovzdaní je potrebné zaniesť na obecný úrad v Dolnej Porube.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti