Nočný požiar v Hlbokej likvidovali profesionáli aj DHZ

Pridané: 29.4.2020 22:39:47 Počet zobrazení: 2126

29 Apríl 2020

So zápismi do čiernej kroniky obce sa v ostatných týždňoch akosi roztrhlo vrece...

Nočný požiar v Hlbokej likvidovali profesionáli aj DHZ

Najnovšie zalarmoval záchranné zložky v regióne, ako aj obyvateľov Dolnej Poruby, rozsiahly požiar v doline Hlboká neďaleko senníka popri lesnej ceste na Homôlku (28. 4. 2020).

Nezvyčajnú žiaru si relatívne včas všimol mladík Mikuláš Nedielka. Ako prezradil, na protiľahlých kopcoch chotára v miestnej časti Brehy prikrmoval diviačiu zver. Približne o 20.45 h prišiel na miesto činu, odkiaľ udalosť oznámil do centrály trenčianskych hasičov. Suchá drevná štiepka z odpadového dreva na pozemku spoločnosti LESY V. KYJOVSKÝ s.r.o. sa medzičasom rozhorela na ploche takmer 500 metrov štvorcových. Len mimoriadne pohotová reakcia dobrovoľných hasičov zo susedného Omšenia zaistila, že plamene nepohltili aj priľahlú horu. Tragédiu obrovského rozsahu odvrátili doslova v hodine dvanástej.

"Po príchode jednotky Hasičského a záchranného zboru z Trenčína tu už zasahoval DHZ obce Omšenie s cisternovou automobilovou striekačkou CAS 32 TATRA 815. Z jeho vozidla boli vytvorené dva útočné prúdy C a dva útočné prúdy D, ktorými bol požiar lokalizovaný. Následne sa do hasenia zapojila naša jednotka s technikou TATRA 815-7. V poradí tretí prišiel DHZ obce Trenčianska Teplá s technikou TATRA 815 a Citroën Jumper," informoval na tvári miesta veliteľ zásahu kpt. Bystrík Kuik z HaZZ Trenčín. Ako doplnil, do zásahu boli zapojené dve vozidlá a jeden kus techniky zabezpečoval dopĺňanie hasiacej látky. Na akcii sa priamo podieľalo desať ľudí, zvyšok bol pripravený v zálohe, vrátane deviatich členov DHZ obce Dolná Poruba (naše hasičské auto je v súčasnosti v servise, pozn. PM).

Požiar v Dolnej Porube, 28. 4. 2020

Hasenie bolo úspešne ukončené krátko po 22.30 h. Príčina udalosti je zatiaľ neznáma, v teréne sa najčastejšie skloňovala nedbanlivosť alebo úmyselné zavinenie. Touto cestou ďakujeme všetkým zúčastneným za pomoc pri likvidáciu požiaru.

Požiar v Dolnej Porube, 28. 4. 2020

   

Text: PM; Foto: Pavol Krištofík (DHZ Omšenie); Video: Peter Martinák, Kira Větříčková 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti