Obec Dolná Poruba otvorí v nedeľu (7. 2.) odberové miesto

Pridané: 4.2.2021 17:02:05 Počet zobrazení: 456

04 Február 2021

Samospráva umožní podstúpiť test na ochorenie COVID-19 miestnym aj cezpoľným občanom.

Obec Dolná Poruba otvorí v nedeľu (7. 2.) odberové miesto

V nedeľu, 7. 2. 2021, v čase od 8.00 do 18.00 h sa bude v našej obci vykonávať antigénovými testami skríning na prítomnosť respiračného ochorenia COVID-19. Odberové miesto v Dolnej Porube bude už tradične zriadené v sále kultúrneho domu, čakacia zóna sa nachádza v exteriéri na zastrešenom nádvorí.

Okrem rodičov žiakov materskej školy a žiakov I. stupňa základnej školy môžu služby tunajšieho odberového miesta využiť všetci občania, ktorí potrebujú potvrdenie o negatívnom teste na koronavírus - či už do zamestnania alebo na cestu do prírody. Týka sa to aj ľudí s trvalým pobytom v iných mestách a obciach.

Ako je známe, nástup detí do ZŠ (1. stupeň) a MŠ od pondelka (8. 2. 2021) je možný iba za podmienky pretestovania aspoň jedného zákonného zástupcu, s ktorým dieťa žije v spoločnej domácnosti, a ktorý bude následne dieťa vodiť a vyzdvihovať zo zariadenia. Pred vstupom dieťaťa do ZŠ a MŠ bude potrebné, aby zákonný zástupca predložil vyučujúcim čestné vyhlásenie o negatívnom výsledku testu, ktoré sa vzťahuje k nástupu detí do škôl od 8. 2. 2021.

COVID AUTOMAT, platný od 8. 2. 2021, sa vám zobrazí vo formáte PDF (s. 8-11) po kliknutí na tento odkaz alebo nižšie priložený obrázok.

Covid automat, 8.2.2021

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti