Od 15. februára prebieha sčítanie obyvateľov SR

Pridané: 15.2.2021 17:05:01 Počet zobrazení: 405

15 Február 2021

Kto sa do 31. marca 2021 nesčíta elektronicky, toho bude sčítavať sčítací alebo mobilný asistent.

Od 15. februára prebieha sčítanie obyvateľov SR

Elektronické sčítanie obyvateľov Slovenskej republiky prebieha v termíne od 15. februára do 31. marca 2021. Proces je rýchly, jednoduchý a bezpečný. Obyvatelia majú na sčítanie sa šesť kalendárnych týždňov.

Sčítanie obyvateľov je plne elektronické, absolútne bezpečné a pohodlné. Obyvatelia sa sčítajú sami, v pohodlí domova a bezpečne, prostredníctvom elektronického formulára, ktorý je dostupný na webe www.scitanie.sk.

Vyzývame obyvateľov, aby pomohli pri sčítaní svojim blízkym (seniorom), ak ich o to požiadajú. V zmysle novely zákona sa posúva termín asistovaného sčítania.

Počas elektronického sčítania obyvateľov od 15. 2. do 31. 3. 2021 je k dispozícií Callcentrum na telefónnom čísle 02/20924919, ktoré slúži ako metodická a informačná podpora pre obyvateľov k sčítaniu obyvateľov.

Kto sa nesčíta elektronicky, toho bude sčítavať sčítací alebo mobilný asistent v termíne 1. 4. - 30. 10. 2021.

Elektronické sčítanie obyvateľov
Vyplnenie elektronického formuláru nezaberie viac ako 10 minút. Sčítavať sa obyvatelia budú z pohodlia domova sami, bez ohrozenie na ich zdraví a bez kontaktu s cudzím človekom. Na sčítanie postačí mobil, tablet, notebook alebo PC. Obyvatelia nájdu elektronický sčítací formulár na stránke www.scitanie.sk a budú mať k dispozíciiaj mobilnú aplikáciu, ktorá bude dostupná pre operačné systémy Android a iOS.

Asistované sčítanie
Ak sa obyvateľ nemôže alebo nevie sčítať sám alebo s pomocou svojich blízkych, na splnenie povinnosti sčítať sa môže využiť asistované sčítanie. To znamená, že buď obyvateľ navštívi kontaktné miesto zriadené obcou, kde ho sčíta stacionárny asistent alebo môže telefonicky požiadať o mobilného asistenta, ktorý ho navštívi doma a sčíta ho. Asistované sčítanie sa v zmysle novely zákona začne od 1. 4. 2021 a potrvá najneskôr do 31. 10. 2021.

Povinnosť sčítať sa vyplnením sčítacieho formulára majú všetci obyvatelia Slovenskej republiky. Pre účely sčítania sa obyvateľom rozumie každý, kto má v Slovenskej republike trvalý, prechodný alebo tolerovaný pobyt. Obyvateľom sa zároveň rozumie aj občan Európskej únie, ktorý má na území Slovenskej republiky obvyklý pobyt. Za neplnoletého obyvateľa a za obyvateľa, ktorý nie je spôsobilý na právne úkony má povinnosť vyplniť sčítací formulár jeho zákonný zástupca.

Sčítanie 2021

SČÍTANIE DOMOV A BYTOV
Termín: 1. 6. 2020 - 12. 2. 2021. Sčítaním sú poverené obce.
Po prvýkrát v histórii bez účasti obyvateľov a s využitím existujúcich registrov.

Bližšie informácie: https://www.scitanie.sk/

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti