Počas letnej búrky sa hasiči ocitli v jednom ohni

Pridané: 29.7.2021 23:17:28 Počet zobrazení: 596

29 Júl 2021

Prívalový dážď si vyžiadal zásahy vo viacerých lokalitách Dolnej Poruby.

Počas letnej búrky sa hasiči ocitli v jednom ohni

Následky intenzívnej búrky, ktorá sa prehnala trenčianskym regiónom v noci z nedele na pondelok (25.-26. 7. 2021), likvidovalo v rôznych častiach obce desať našich dobrovoľných hasičov. Komplikácie spôsobovali najmä vyliate prítoky potoka Teplička.

"Dňa 25. 7. 2021 o 23:55 h bol Koordinačným strediskom (KOS) Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trenčíne vyhlásený výjazd k vytápaniu domov v obci Dolná Poruba. Po vyhlásení poplachu členovia DHZ obce vykonali výjazd z hasičskej zbrojnice s technikou Iveco Daily CAS 15. Na mieste udalosti - oproti Domu smútku - došlo k vybreženiu prítoku potoka a zaplaveniu dvora rodinného domu, pričom hrozilo jeho zatopenie. Pomocou vecných prostriedkov a vriec s pieskom členovia DHZ odklonili prítok naspäť do koryta," priblížil veliteľ zásahu Pavol Vidiš.

Vodný živel však vyčíňal aj na opačnom konci dediny. Situácia dospela do štádia, že KOS HaZZ v Trenčíne žiadalo o pokračovanie v protipovodňových záchranných prácach v miestnej časti U Suchých. Naši hasiči potvrdili akcieschopnosť.

"Na miesto udalosti sme dorazili s vozidlom Iveco Daily, doplnení ďalšími členmi na vlastných dopravných prostriedkoch, v čase 00:35 h. Po prieskume bolo zistené, že došlo k vybreženiu ďalšieho prítoku potoka Teplička a zaplaveniu dvorov, ako aj zatopeniu pivníc rodinných domov. Na miesto bola vyslaná ďalšia jednotka kvôli potrebe odčerpania vody. Pomocou vecných prostriedkov a vriec s pieskom sme odklonili časť vybreženého prítoku na miestnu komunikáciu. V čase 01:40 h nám na pomoc prišli členovia DHZ obce Omšenie s vozidlami Iveco Daily CAS 15 a Nissan Navara. V čase 01:51 h na miesto dorazili príslušníci HaZZ Trenčín s vozidlami VW Crafter a Nissan Navara," dodal veliteľ DHZ obce Dolná Poruba s tým, že na základňu sa hasiči vrátili po troch hodinách v teréne.

Zásah DHZ počas letnej búrky (júl 2021)

Foto: DHZO Dolná Poruba

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti