Počet pozitívnych prípadov stúpol o "obligátne" číslo

Pridané: 18.4.2021 09:36:33 Počet zobrazení: 439

18 Apríl 2021

V Dolnej Porube pokračoval skríning na prítomnosť ochorenia COVID-19, opatrenia sa uvoľňujú.

Počet pozitívnych prípadov stúpol o "obligátne" číslo

V sobotu, 17. apríla 2021, v čase od 8.00 do 14.00 h sa v našej obci vykonávalo antigénovými testami ďalšie kolo skríningu na prítomnosť respiračného ochorenia COVID-19.

Odberové miesto bolo zriadené v sále kultúrneho domu, čakacia zóna sa nachádzala v exteriéri na zastrešenom nádvorí. Samospráva obce opäť umožnila podstúpiť test miestnym aj cezpoľným občanom, ktorí potrebujú potvrdenie o negatívnom výsledku testu na koronavírus.

Pri viacerých výnimkách zo zákazu vychádzania naďalej platí podmienka negatívneho testu na ochorenie COVID-19. Alternatívou je doklad o prekonaní tohto ochorenia nie starší ako tri mesiace alebo očkovanie druhou dávkou vakcíny, od ktorého uplynulo aspoň 14 dní.

Bilancia testovania antigénovými testami v obci Dolná Poruba (17. 4. 2021): 285 testovaných osôb / 3 infikované osoby.
Test na koronavírus u nás podstúpilo 22 ľudí z iných miest a obcí.

Obec Dolná Poruba realizuje prieskum, na základe ktorého prichádza do úvahy očkovanie proti koronavírusu vakcínou od spoločnosti Pfizer-BioNTech na odbernom mieste v Dolnej Porube. Očkovať by sa mali prioritne občania starší ako 60 rokov, pokiaľ vláda SR nerozhodne inak. Záujemcovia sa môžu prihlásiť na obecnom úrade v Dolnej Porube - telefonicky na č. 032/6597257, 032/6597295 alebo na emailovej adrese obec@dolnaporuba.sk. Termín očkovania bude stanovený dodatočne podľa výsledkov prieskumu a po zohľadnení poradia prihlásených samospráv.

Aktualizovaný COVID AUTOMAT reaguje na aktuálnu situáciu s vývojom pandémie koronavírusu. V súvislosti s tým sú všetky okresy na Slovensku zaradené do fázy, podľa ktorej sa odvíja uvoľňovanie alebo sprísňovanie opatrení. Okres Trenčín je na základe automatu v bordovej fáze, označujúcej III. stupeň varovania.

Od 19. apríla 2021 bude celá krajina podľa COVID AUTOMATU v III. stupni varovania, teda bordovej farbe, žiadny okres nebude v IV. stupni varovania. V tejto súvislosti sa uvoľnia viaceré opatrenia, s testom bude možná návšteva obchodov, služieb, či pobyt v prírode mimo okresu. Od 19. 4. sú opäť povolené verejné bohoslužby. Podmienkou účasti nie je negatívny test, pričom v chráme môže byť jedna osoba na 15 metrov štvorcových.

AKTUÁLNE ROZDELENIE OKRESOV PODĽA EPIDEMIOLOGICKEJ SITUÁCIE

Covid mapa, 19.4.2021

Regionálne indikátory pre jednotlivé okresy určujú podrobnejšie rozdelenie do stupňov, kde na základe COVID AUTOMATU platia od pondelka 19.4.2021 pre výnimky zo zákazu vychádzania určené Vládou SR rôzne intervaly testovania (zdroj: www.health.gov.sk).

COVID AUTOMAT vo formáte PDF (s. 8-11) sa vám zobrazí po kliknutí na tento odkaz.

Foto: MOSR

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti