Podporte naše deti, venujte 2 % z dane do ich vzdelania

Pridané: 1.8.2019 15:57:15 Počet zobrazení: 2492

01 August 2019

Ľudia, ale aj firmy na Slovensku môžu každoročne poukázať určité percento zo svojej zaplatenej dane z príjmov na realizáciu verejnoprospešných aktivít. Nejde o daň naviac, ľudia a firmy môžu rozhodnúť o tom, že časť už zaplatenej dane neskončí v štátnom rozpočte, ale bude prevedená v prospech neziskových organizácií.

Podporte dobrú vec, venujte 2 % z vašich daní v prospech Základnej školy v Dolnej Porube alebo Súkromnej základnej umeleckej školy v Omšení s pobočkou v Dolnej Porube!

Vzdelávanie detí môžete podporiť formou darovania 2% z vašej dane, ktorú ako právnická alebo fyzická osoba odvádzate priamo (ako firma alebo živnostník), alebo cez zamestnávateľa (ako zamestnanec). Poskytnutie 2% pre vás nebude znamenať žiaden výdavok navyše, keďže ide o časť dane, ktorú nám poskytne daňový úrad a „neprepadne“ tak v prospech štátneho rozpočtu.
Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov za minulý rok a Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% (3%) zaplatenej dane z príjmov doručte na príslušný daňový úrad podľa vášho bydliska do 30. 4. 2015.

 

2 % zaplatenej dane pre občianske združenie SRRZ – RZ pri Základnej škole s materskou školou v Dolnej Porube

Potrebné tlačivá s už vyplnenými údajmi o prijímateľovi nájdete na webovej stránke základnej školy (www.zsdporuba.edupage.sk, sekcia Dokumenty na stiahnutie), v budove ZŠ, na obecnom úrade alebo u predsedníčky občianskeho združenia SRRZ – RZ Danky Suchej (D. Poruba 379).
Na rozvoj základnej a materskej školy v Dolnej Porube môžete kedykoľvek prispieť aj prostredníctvom účtu občianskeho združenia SRRZ – RZ č. 2803075451/0200 (VÚB).

Kontakt:
Mgr. Pavlína Vakošová, riaditeľka ZŠ s MŠ
Základná škola s materskou školou v Dolnej Porube
Dolná Poruba 88, 914 43 Dolná Poruba
Telefón: 032 6597 279
E-mail: zssms.dp@inmail.sk

 

Dokumenty na stiahnutie:
Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti
Ako postupovať pri darovaní 2% zaplatenej dane z príjmov

 

2 % zaplatenej dane pre občianske združenie Moderato pri Súkromnej základnej umeleckej škole v Omšení

Kontakt:
Elena Buranová, riaditeľka
Súkromná základná umelecká škola v Omšení
Omšenie 629, 914 43 Omšenie
Telefón: 032 6597 091
Mobil: 0915 766 513
E-mail: suzus@azet.sk

 

Dokumenty na stiahnutie:
OZ Moderato pri SZUŠ_Podpora aktivít
OZ Moderato pri SZUŠ_ Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2 % (3 %) zaplatenej dane
Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti
Ako postupovať pri darovaní 2% zaplatenej dane z príjmov

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti