Pozitívna správa: Nikto nemal pozitívny test

Pridané: 9.5.2021 09:24:56 Počet zobrazení: 448

09 Máj 2021

V deň víťazstva nad fašizmom stúpol v obci počet testovaných, nik však nemusí ísť do karantény.

Pozitívna správa: Nikto nemal pozitívny test

V sobotu, 8. mája 2021, v čase od 8.00 do 14.00 h sa v našej obci vykonávalo antigénovými testami ďalšie kolo skríningu na prítomnosť respiračného ochorenia COVID-19.

Odberové miesto bolo zriadené v sále kultúrneho domu, čakacia zóna sa nachádzala v exteriéri na zastrešenom nádvorí. Samospráva obce opäť umožnila podstúpiť test miestnym aj cezpoľným občanom, ktorí potrebujú potvrdenie o negatívnom výsledku testu na koronavírus.

Pandemická situácia sa zlepšuje, pri viacerých výnimkách zo zákazu vychádzania však naďalej platí podmienka negatívneho testu na ochorenie COVID-19. Alternatívou je doklad o prekonaní tohto ochorenia nie starší ako tri mesiace alebo očkovanie druhou dávkou vakcíny, od ktorého uplynulo aspoň 14 dní.

Bilancia testovania antigénovými testami v obci Dolná Poruba (8. 5. 2021): 245 testovaných osôb / 0 infikovaných osôb.

Obec Dolná Poruba vyzýva záujemcov o očkovanie proti koronavírusu vakcínou od spoločnosti Pfizer-BioNTech, aby sa prihlásili najneskôr do 11. mája 2021. Očkovanie na odbernom mieste v Dolnej Porube je v tejto fáze určené len pre občanov starších ako 60 rokov a tiež pre občanov so zdravotným postihnutím (ZŤP). Záujemcovia z príslušnej spádovej oblasti (Dolná Poruba, Omšenie, Baračka) sa môžu prihlásiť na obecnom úrade v Dolnej Porube - telefonicky na č. 032/6597257, 032/6597295 alebo na emailovej adrese obec@dolnaporuba.sk.

Predbežný termín vakcinácie: koniec mája 2021.

Aktualizovaný COVID AUTOMAT reaguje na aktuálnu situáciu s vývojom pandémie koronavírusu. V súvislosti s tým sú všetky okresy na Slovensku zaradené do fázy, podľa ktorej sa odvíja uvoľňovanie alebo sprísňovanie opatrení. Okres Trenčín je na základe automatu v červenej fáze, označujúcej II. stupeň varovania. Slovensko sa od pondelka 10. mája nachádza v ružovej fáze, žiadny okres nie je v IV. stupni varovania.

AKTUÁLNE ROZDELENIE OKRESOV PODĽA EPIDEMIOLOGICKEJ SITUÁCIE

Rozdelenie okresov platné od 10. mája 2021

• III. stupeň varovania: 2 okresy - Myjava a Považská Bystrica

• II. stupeň varovania: 33 okresov - Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bytča, Čadca, Detva, Dolný Kubín, Gelnica, Humenné, Ilava, Kežmarok, Kysucké Nové Mesto, Levoča, Martin, Medzilaborce, Nové Mesto nad Váhom, Prešov, Revúca, Ružomberok, Sabinov, Sobrance, Stará Ľubovňa, Svidník, Trenčín, Trnava, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žiar nad Hronom a Zvolen

• I. stupeň varovania: 44 okresov - Bratislava I.-V., Brezno, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Komárno, Košice I.-IV., Košice-okolie, Krupina, Levice, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Michalovce, Námestovo, Nitra, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Poltár, Poprad, Prievidza, Púchov, Rimavská Sobota, Rožňava, Šaľa, Senec, Senica, Skalica, Snina, Spišská Nová Ves, Stropkov, Topoľčany, Trebišov, Žilina a Zlaté Moravce.

Regionálne indikátory pre jednotlivé okresy určujú podrobnejšie rozdelenie do stupňov, kde na základe COVID AUTOMATU platia od pondelka 10. 5. 2021 pre výnimky zo zákazu vychádzania určené Vládou SR rôzne intervaly testovania (zdroj: www.health.gov.sk).

COVID AUTOMAT vo formáte PDF (s. 8-11) sa vám zobrazí po kliknutí na tento odkaz.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti