POZOR: V máji začína dosčítavanie obyvateľov

Pridané: 29.4.2021 16:18:09 Počet zobrazení: 367

29 Apríl 2021

Kto sa nesčítal elektronicky, má k dispozícii kontaktné miesto alebo mobilného asistenta.

POZOR: V máji začína dosčítavanie obyvateľov

Na základe rozhodnutia predsedu Štatistického úradu SR začína od 3. mája asistované sčítanie v obciach všetkých okresov Slovenskej republiky. Bude trvať do 13. 6. 2021, t.j. šesť týždňov.

Všetkým občanom, ktorí sa nesčítali elektronicky, je k dispozícii kontaktné miesto na Obecnom úrade v Dolnej Porube alebo mobilný asistent.

O službu mobilného asistenta, ktorý príde za občanom osobne do jeho domácnosti, môžete požiadať telefonicky na číslach: 032/6597295 alebo 02/20924919.

Žiadna osoba nesmie do elektronického systému pre sčítanie obyvateľov zapísať žiadneho obyvateľa bez jeho požiadavky na asistované sčítanie.

Podmienky sčítania na kontaktnom mieste alebo prostredníctvom mobilného asistenta: bezinfekčnosť, rúško, odstup (2 metre), dezinfekcia rúk. Navyše, pri využívaní služby asistovaného sčítania obyvatelia nesmú byť v karanténe kvôli ochoreniu COVID-19.

Povinnosť sčítať sa vyplnením sčítacieho formulára majú zo zákona všetci obyvatelia Slovenskej republiky. Pre účely sčítania sa obyvateľom rozumie každý, kto má v Slovenskej republike trvalý, prechodný alebo tolerovaný pobyt. Obyvateľom sa zároveň rozumie aj občan Európskej únie, ktorý má na území Slovenskej republiky obvyklý pobyt. Za neplnoletého obyvateľa a za obyvateľa, ktorý nie je spôsobilý na právne úkony má povinnosť vyplniť sčítací formulár jeho zákonný zástupca.

Elektronické sčítanie obyvateľov SR prebiehalo v termíne od 15. 2. do 31. 3. 2021. Elektronickým formulárom sa samosčítalo 4 844 007 obyvateľov SR, čo predstavuje 86 %. V Dolnej Porube sme evidovali ku dňu 31. 3. 2021 sčítaných 92,11 % obyvateľov.

ASISTOVANÉ SČÍTANIE - informácie a metodické pokyny Štatistického úradu SR (PDF)

Sčítanie 2021

Sprievodné informácie k dosčítavaniu obyvateľov obce Dolná Poruba sú dostupné vo vývesných skrinkách, v obchodných jednotkách aj v priestoroch Pošty Partner v našej obci.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti