Sobotné testovanie zachytilo zatiaľ najviac infikovaných

Pridané: 21.2.2021 10:18:30 Počet zobrazení: 415

21 Február 2021

Testy na koronavírus v Dolnej Porube (20. 2. 2021) odhalili jedenásť nových pozitívnych prípadov.

Sobotné testovanie zachytilo zatiaľ najviac infikovaných

V sobotu, 20. februára 2021, v čase od 8.00 do 16.00 h sa v našej obci vykonávalo antigénovými testami ďalšie kolo skríningu na prítomnosť respiračného ochorenia COVID-19.

Odberové miesto bolo zriadené v sále kultúrneho domu, čakacia zóna sa nachádzala v exteriéri na zastrešenom nádvorí. Samospráva obce opäť umožnila podstúpiť test miestnym aj cezpoľným občanom, ktorí potrebujú potvrdenie o negatívnom výsledku testu na koronavírus.

Bilancia testovania antigénovými testami v obci Dolná Poruba (20. 2. 2021): 308 testovaných osôb / 11 infikovaných osôb.
Test na koronavírus u nás podstúpilo 41 ľudí z iných miest a obcí.

Odberový tím pracoval v osvedčenej zostave, záujemcov vybavoval väčšinou bez čakania. Empatickým zdravotníčkam a zapisovateľkám tradične pomáhal príslušník Ozbrojených síl SR a zástupca miestnych dobrovoľných hasičov.

AKTUÁLNE ROZDELENIE OKRESOV PODĽA EPIDEMIOLOGICKEJ SITUÁCIE

Covid mapa, 22. 2. 2021

Aktualizovaný COVID AUTOMAT reaguje na aktuálnu situáciu s vývojom pandémie koronavírusu. V súvislosti s tým vstúpili od 22. 2. 2021 všetky okresy na Slovensku do fázy, podľa ktorej sa odvíja uvoľňovanie alebo sprísňovanie opatrení. Okres Trenčín je na základe automatu v bordovej fáze, označujúcej III. stupeň varovania. Do prírody sa môže ísť s platným testom aj mimo okres, test do práce je potrebný každých sedem dní.

Regionálne indikátory pre jednotlivé okresy určujú podrobnejšie rozdelenie do stupňov, kde na základe COVID AUTOMATU platia od pondelka 22.2.2021 pre výnimky zo zákazu vychádzania určené Vládou SR rôzne intervaly testovania (zdroj: www.health.gov.sk).

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti