Testovanie poznačí aj poslednú aprílovú sobotu

Pridané: 22.4.2021 11:19:29 Počet zobrazení: 131

22 Apríl 2021

Pokračuje skríning respiračného ochorenia COVID-19, ako aj prieskum záujmu o vakcínu.

Testovanie poznačí aj poslednú aprílovú sobotu

V sobotu, 24. apríla 2021, v čase od 8.00 do 14.00 h (bez prestávky) sa bude v našej obci vykonávať antigénovými testami ďalšie kolo skríningu na prítomnosť respiračného ochorenia COVID-19.

Posledný odber: 13.45 h.

Odberové miesto v Dolnej Porube bude tradične zriadené v sále kultúrneho domu, čakacia zóna sa nachádza v exteriéri na zastrešenom nádvorí. Služby tunajšieho odberového miesta môžu využiť všetci (miestni aj cezpoľní) občania, ktorí potrebujú potvrdenie o negatívnom výsledku testu na koronavírus. Žiadame občanov, aby si so sebou priniesli občiansky preukaz a deti do 15 rokov preukaz poistenca.

Informácie k plošnému testovaniu sú aktualizované aj vo vývesných skrinkach v obci.

Obec Dolná Poruba realizuje prieskum, na základe ktorého prichádza do úvahy očkovanie proti koronavírusu vakcínou od spoločnosti Pfizer-BioNTech na odbernom mieste v Dolnej Porube. Očkovať by sa mali prioritne občania starší ako 60 rokov, pokiaľ vláda SR nerozhodne inak. Záujemcovia sa môžu prihlásiť na obecnom úrade v Dolnej Porube - telefonicky na č. 032/6597257, 032/6597295 alebo na emailovej adrese obec@dolnaporuba.sk. Termín očkovania bude stanovený dodatočne podľa výsledkov prieskumu a po zohľadnení poradia prihlásených samospráv.

Aktualizovaný COVID AUTOMAT reaguje na aktuálnu situáciu s vývojom pandémie koronavírusu. V súvislosti s tým sú všetky okresy na Slovensku zaradené do fázy, podľa ktorej sa odvíja uvoľňovanie alebo sprísňovanie opatrení. Okres Trenčín je na základe automatu v bordovej fáze, označujúcej III. stupeň varovania.

Od 19. apríla 2021 je celá krajina podľa COVID AUTOMATU v III. stupni varovania, teda bordovej farbe, žiadny okres nie je v IV. stupni varovania. V tejto súvislosti sa uvoľnili viaceré opatrenia, s testom je možná návšteva obchodov, služieb, či pobyt v prírode mimo okresu.

AKTUÁLNE ROZDELENIE OKRESOV PODĽA EPIDEMIOLOGICKEJ SITUÁCIE

Covid mapa, 19.4.2021

Regionálne indikátory pre jednotlivé okresy určujú podrobnejšie rozdelenie do stupňov, kde na základe COVID AUTOMATU platia od pondelka 19.4.2021 pre výnimky zo zákazu vychádzania určené Vládou SR rôzne intervaly testovania (zdroj: www.health.gov.sk).

COVID AUTOMAT vo formáte PDF (s. 8-11) sa vám zobrazí po kliknutí na tento odkaz.

Táto stránka používa cookies. Pre viac informácií kliknite na tento odkaz. Zásady spracovania osobných údajov nájdete v hlavnom menu - časť SAMOSPRÁVA (sekcia "Ochrana osobných údajov").