Testovanie spestrí aj druhý májový sviatok

Pridané: 5.5.2021 13:39:11 Počet zobrazení: 434

05 Máj 2021

V obci pokračuje skríning ochorenia COVID-19, do 11. mája môžu občania požiadať o vakcínu.

Testovanie spestrí aj druhý májový sviatok

V sobotu, 8. mája 2021, v čase od 8.00 do 14.00 h (bez prestávky) sa bude v našej obci vykonávať antigénovými testami ďalšie kolo skríningu na prítomnosť respiračného ochorenia COVID-19.

Posledný odber: 13.45 h.

Odberové miesto v Dolnej Porube bude tradične zriadené v sále kultúrneho domu, čakacia zóna sa nachádza v exteriéri na zastrešenom nádvorí. Služby tunajšieho odberového miesta môžu využiť všetci (miestni aj cezpoľní) občania, ktorí potrebujú potvrdenie o negatívnom výsledku testu na koronavírus. Žiadame občanov, aby si so sebou priniesli občiansky preukaz a deti do 15 rokov preukaz poistenca.

Aktualizovaný COVID AUTOMAT reaguje na aktuálnu situáciu s vývojom pandémie koronavírusu. V súvislosti s tým sú všetky okresy na Slovensku zaradené do fázy, podľa ktorej sa odvíja uvoľňovanie alebo sprísňovanie opatrení. Okres Trenčín je na základe automatu v bordovej fáze, označujúcej III. stupeň varovania. Slovensko sa od pondelka 3. mája nachádza v červeno-bordovej fáze, žiadny okres nie je v IV. stupni varovania.

Informácie k plošnému testovaniu sú aktualizované aj vo vývesných skrinkach v obci.

Obec Dolná Poruba vyzýva záujemcov o očkovanie proti koronavírusu vakcínou od spoločnosti Pfizer-BioNTech, aby sa prihlásili najneskôr do 11. mája 2021. Očkovanie na odbernom mieste v Dolnej Porube je v tejto fáze určené len pre občanov starších ako 60 rokov a tiež pre občanov so zdravotným postihnutím (ZŤP).

Záujemcovia z príslušnej spádovej oblasti (Dolná Poruba, Omšenie, Baračka) sa môžu prihlásiť na obecnom úrade v Dolnej Porube - telefonicky na č. 032/6597257, 032/6597295 alebo na emailovej adrese obec@dolnaporuba.sk.

Predbežný termín vakcinácie: koniec mája 2021.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti