V hlavných úlohách: guláš a futbal

Pridané: 1.8.2019 15:57:15 Počet zobrazení: 3751

01 August 2019

Štvrtý ročník súťaže vo varení guláša prilákal do športového areálu TJ Slovan Dolná Poruba osemnásť kuchárskych kolektívov, vrátane troch, variacich mimo súťaž. Cestu na vrchol najlepšie zvládol tím kamionistov. „Keď sa v zahraničí viacerí stretneme, vždy si vonku pri aute niečo uvaríme. Teraz sme si chceli overiť, či to dokážeme,“ povedal kapitán víťazov Vladimír Mikuš.

Hodnotiaca komisia zohľadňovala súlad mäsa, farby, hustoty, chute i estetiky výsledného produktu. „Úroveň súťaže každým rokom stúpa, či už počtom prihlásených družstiev alebo kvalitou. Rozhodovanie bolo ťažké, z môjho pohľadu sa dá konštatovať, že takpovediac každé vráta majú vlastný guláš, ktorý považujú za najlepší,“ zhrnul predseda poroty Ivan Hofierka. Medzi porotcami nechýbal známy herec a čestný hosť miestnej poľovníckej spoločnosti Karol Čálik. Chýrneho kuchára z národného divadla podujatie oslovilo množstvom sprievodných akcií. Program od skorého rána spestrovala dychovka s harmonikárom, obľube sa tešil jazdecký klub, nafukovací hrad a tiež dve drevené figuríny, ktoré mohli záujemcovia triafať v rámci súťaže futbalovej zručnosti. Ako poznamenal starosta Dolnej Poruby Miroslav Kopčan, tajomstvo úspechu spočívalo v zaangažovaní čo najväčšieho počtu ľudí z celého mikroregiónu Teplička.

Popoludní čakali návštevníkov lahôdky na futbalovom ihrisku. V exhibičnom zápase starých pánov Dolnej Poruby a Valaskej Belej zvíťazili hostitelia 4:2. Domáci, posilnení o viacerých bývalých ligových hráčov, rozhodli o osude stretnutia už v prvom polčase. Dvoma gólmi sa blysol Roman Suchý a súperovej obrane neraz zamotal hlavu aj dovolenkujúci legionár z Nemeckého SV Holzwickede Peter Suchý.

Milú slávnosť na hracej ploche potom organizátori pripravili pre ďalšieho významného dolnoporubského rodáka, stále aktívneho futbalistu Pavla Kapka, ktorý v júli oslávil 45. narodeniny.
Znovuzrodené meranie síl A-mužstiev Dolnej a Hornej Poruby malo podľa očakávania vyrovnaný priebeh. Chotárni susedia, ktorí si v uplynulom desaťročí vymieňali pôsobenie v piatej lige, ponúkli početnej diváckej kulise kombinačný futbal. Dolnoporubania dokázali dvakrát vyrovnať, ale napokon nezabránili tesnému víťazstvu (3:2) efektívnejších hostí z Hornej Poruby.

 

VÝSLEDKY SÚŤAŽE VO VARENÍ GULÁŠA ´2014

1. miesto – MCD (V. Mikuš, Mikušová, Adamcová, Sedláčková, I. Suchý)
2. miesto – PÚČEČKY (E. Sondorová, L. Púčeková, J. Púček st.)
3. miesto – PLATINUM (J. Marček, A. Marček, Ľ. Pišta)

 

SÚŤAŽ FUTBALOVEJ ZRUČNOSTI – KATEGÓRIA I

1. miesto: Kristína Čupalková
2. miesto: Dalibor Suchý
3. miesto: Lukáš Krška

 

SÚŤAŽ FUTBALOVEJ ZRUČNOSTI – KATEGÓRIA II

1. miesto: Dávid Ilavský
2. miesto: Adrián Hrbáček
3. miesto: Dávid Váni

 

FOTOGALÉRIA

 

Foto: Peter Zelíska (18), Lenka Suchá (1), Peter Martinák (1)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti