V sobotu v našej obci pribudli nové pozitívne vzorky

Pridané: 11.4.2021 10:54:00 Počet zobrazení: 456

11 Apríl 2021

V Dolnej Porube pokračovalo testovanie, okres Trenčín prechádza od 12. apríla do bordovej farby.

V sobotu v našej obci pribudli nové pozitívne vzorky

V sobotu, 10. apríla 2021, v čase od 8.00 do 14.00 h sa v našej obci vykonávalo antigénovými testami ďalšie kolo skríningu na prítomnosť respiračného ochorenia COVID-19.

Odberové miesto bolo zriadené v sále kultúrneho domu, čakacia zóna sa nachádzala v exteriéri na zastrešenom nádvorí. Samospráva obce opäť umožnila podstúpiť test miestnym aj cezpoľným občanom, ktorí potrebujú potvrdenie o negatívnom výsledku testu na koronavírus.

Pri viacerých výnimkách zo zákazu vychádzania naďalej platí podmienka negatívneho testu na ochorenie COVID-19. Alternatívou je doklad o prekonaní tohto ochorenia nie starší ako tri mesiace alebo očkovanie druhou dávkou vakcíny, od ktorého uplynulo aspoň 14 dní.

Bilancia testovania antigénovými testami v obci Dolná Poruba (10. 4. 2021): 302 testovaných osôb / 3 infikované osoby.

Odberový tím pracoval v osvedčenej zostave, záujemcov vybavoval väčšinou bez čakania. Zdravotníčkam a zapisovateľkám tradične pomáhal príslušník Ozbrojených síl SR, resp. zástupca miestnych dobrovoľných hasičov.

Aktualizovaný COVID AUTOMAT reaguje na aktuálnu situáciu s vývojom pandémie koronavírusu. V súvislosti s tým vstupujú od 12. 4. 2021 všetky okresy na Slovensku do fázy, podľa ktorej sa odvíja uvoľňovanie alebo sprísňovanie opatrení. Podľa regionálnej charakteristiky COVID-automatu budú mať už len dva okresy IV. stupeň varovania, teda čiernu farbu – a to okres Poprad a Kysucké Nové Mesto.

Okres Trenčín prejde od 12. apríla do bordovej farby, resp. III. stupňa varovania COVID AUTOMATU. Slovensko ako celok zostáva naďalej v čiernej farbe.

AKTUÁLNE ROZDELENIE OKRESOV PODĽA EPIDEMIOLOGICKEJ SITUÁCIE

Covid mapa, 12.4.2021

Regionálne indikátory pre jednotlivé okresy určujú podrobnejšie rozdelenie do stupňov, kde na základe COVID AUTOMATU platia od pondelka 12.4.2021 pre výnimky zo zákazu vychádzania určené Vládou SR rôzne intervaly testovania (zdroj: www.health.gov.sk).

COVID AUTOMAT vo formáte PDF (s. 8-11) sa vám zobrazí po kliknutí na tento odkaz.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti