VÝZVA: do nádob na odpad nepatria horľavé látky

Pridané: 13.5.2023 09:51:38 Počet zobrazení: 1065

13 Máj 2023

Horľavé látky a predmety v odpade môžu spôsobiť situáciu všeobecného ohrozenia.

VÝZVA: do nádob na odpad nepatria horľavé látky

Spoločnosť Marius Pedersen, ktorá v našej obci vykonáva triedený zber odpadov, upozorňuje na problémy s horením a vybuchovaním odpadu pri jeho zbere.

Dôvodom je skutočnosť, že odpad obsahuje horľavé a výbušné látky a predmety.

"V tejto súvislosti si dovoľujeme upozorniť občanov, že do nádob a vriec na triedený zber odpadov, ale ani do žiadnych iných nádob na odpad, nepatria horľavé a výbušné látky a predmety, vrátane rôznych tlakových nádob a nádob so zvyškami horľavých látok.

Horľavé a výbušné látky a predmety v odpade môžu spôsobiť situáciu všeobecného ohrozenia a následný výbuch alebo požiar môže spôsobiť nielen materiálne škody, ale aj poškodenie zdravia, prípadne aj usmrtenie," zdôraznil obchodný zástupca spoločnosti Lukáš Murko.

Vopred ďakujeme za pochopenie.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti