Výzva na ochranu lesov pred požiarmi

Pridané: 24.7.2023 11:47:24 Počet zobrazení: 1464

24 Júl 2023

AKTUALIZOVANÉ: Odvolanie času zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov (7. 8. 2023).

Výzva na ochranu lesov pred požiarmi

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne (OR HAZZ) odvoláva od 7. augusta 2023 čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov na lesných pozemkoch a v ich ochrannom pásme v územnom obvode okresov Trenčín a Ilava, ktorý vyhlásilo ku dňu 20. 7. 2023.

OR HAZZ upozorňuje občanov, v súvislosti so zabezpečením ochrany lesov pred požiarmi a prevenciou proti vzniku požiarov v prírodnom prostredí, na dodržiavanie povinností, ktoré im vyplývajú zo zákona o ochrane pred požiarmi - a to najmä na zákaz vypaľovať porasty bylín, kríkov a stromov a zakladať oheň v priestoroch alebo na miestach, kde môže dôjsť k jeho rozšíreniu.

Za porušenie uvedených povinností môže byť fyzickej osobe uložená pokuta vo výške 331,- €.

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne ďalej žiada občanov, aby bez meškania ohlásili na telefónnych číslach 150 alebo 112 každý požiar spozorovaný v prírodnom prostredí a tak napomohli rýchlejšej lokalizácii a likvidácii požiaru.

NA STIAHNUTIE: Odvolanie času zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov od 7. 8. 2023 (PDF)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti