Zisťovanie IKT v domácnostiach v roku 2023

Pridané: 3.5.2023 07:32:42 Počet zobrazení: 1653

03 Máj 2023

Do projektu bolo vybraných viac ako 190 obcí vrátane Dolnej Poruby.

Zisťovanie IKT v domácnostiach v roku 2023

Štatistický úrad SR v súlade s projektom EÚ realizuje v roku 2023 zisťovanie o využívaní informačných a komunikačných technológií (IKT) v domácnostiach a jednotlivcami.

Cieľom je zistiť úroveň vybavenosti domácností informačnými a komunikačnými technológiami a zároveň zistiť úroveň znalostí a zručností obyvateľstva a schopnosť využitia týchto technológií.

Na Slovensku bolo do tohto projektu pre rok 2023 vybraných viac ako 190 obcí, medzi nimi aj Dolná Poruba. Do zisťovania IKT je zaradených 5060 domácností.

Zisťovanie sa uskutoční od 2. mája do 30. júna 2023.

V tomto období vybrané domácnosti navštívi zamestnanec ŠÚ SR poverený funkciou opytovateľa, ktorý je povinný preukázať sa osobitným poverením. Týmto sa na občanov obraciame s prosbou o spoluprácu pri realizácii uvedeného zisťovania. Všetky informácie, ktoré poskytnete, sú chránené, nezverejňujú sa a slúžia výlučne pre potreby štátnej štatistiky.

PRÍLOHA: Informácia o realizácii zisťovania informačných a komunikačných technológií v roku 2023 (PDF)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti