Zmena podmienok pre triedený zber odpadu

Pridané: 22.3.2024 08:56:27 Počet zobrazení: 165

22 Marec 2024

Zmena prináša pre rodinné domy v Dolnej Porube povinnosť nulovej donáškovej vzdialenosti.

Zmena podmienok pre triedený zber odpadu

Obec Dolná Poruba v súčinnosti so spoločnosťou Marius Pedersen a.s. oznamujú, že od 1. apríla 2024 sa menia podmienky pre triedený zber. Triedený zber z rodinných domov bude preto od 1. 4. 2024 zabezpečovaný nasledovne.

PAPIER A LEPENKA
Do každého rodinného domu bude v priebehu mesiaca marec 2024 distribuované 120 l vrece modrej farby. Následne z každého rodinného domu bude vykonávaný vrecový zber. Ostatné 1100 l nádoby na papier z lokalít rodinných domov budú postupne posťahované.

● Do 120 l vreca modrej farby patrí: noviny a časopisy, reklamné letáky, zošity, papierové vrecká, kartóny, obálky, plagáty, papierová lepenka, papier – krepový, baliaci, kancelársky, katalógy.

● Do 120 l vreca modrej farby nepatrí: viacvrstvové obaly (tzv. tetrapaky), znečistený papier – povoskovaný, mokrý, mastný, na pečenie, plienky, alobal, lepiaca páska kovové alebo plastové súčasti papierových výrobkov, tapety.

Zber bude zabezpečený výlučne z vriec na to určených (nie z nádob vo vlastníctve občana).

PLASTY + KOMPOZITNÉ OBALY NA BÁZE LEPENKY (= TETRAPAKY) + OBALY Z KOVU
Do každého rodinného domu bude v priebehu mesiaca marec 2024 distribuované 120 l vrece žltej farby určené na spoločný zber plastov, obalov z kovov a kompozitných obalov na báze lepenky. Následne z každého rodinného
domu bude vykonávaný vrecový zber. Ostatné 1100 l nádoby na plasty, kovy, tetrapaky budú z lokalít rodinných domov postupne posťahované.

● Do 120 l vreca žltej farby patrí: plastové fľaše z nápojov, drogérie a kozmetiky, fólie číre a farebné, plastové obaly z potravín, polystyrén, igelitové tašky a vrecká, krabice od mlieka, džúsov a iných nápojov, plechovky z nápojov, konzervy, kovové vrchnáky z fliaš a pohárov.

● Do 120 l vreca žltej farby nepatrí: znečistené fľaše, obaly, plechovky – chemikáliami, olejmi ropnými látkami a zvyškami potravín, guma, molitan, papier a lepenka, sklo.

Zber bude zabezpečený výlučne z vriec na to určených (nie z nádob vo vlastníctve občana).

Frekvencie vývozov budú určené v zmysle zákonných štandardov a budú spracované do Harmonogramu vývozov
triedených zložiek, ktorý bude priebežne zverejňovaný na webových stránkach spoločnosti Marius Pedersen a obce Dolná Poruba. Frekvencia vývozu odpadov z obalov zo skla, ktoré sa separujú vo viacerých 1300-litrových nádobách zelenej farby, rozmiestnených po obci, zostáva 12 krát za rok.

NAJBLIŽŠIE TERMÍNY ZBERU ODPADOV V OBCI DOLNÁ PORUBA
● Vrecia modrej farby: 17. 4. 2024
● Vrecia žltej farby: 10. 4. 2024, 8. 5. 2024, 5. 6. 2024
● 1300-litrové nádoby zelenej farby určené na obaly zo skla: 9. 4. 2024, 14. 5. 2024, 11. 6. 2024

Prehľadný a farebne zvýraznený kalendár zberu odpadov v obci Dolná Poruba na druhý štvrťrok 2024 sa vám zobrazí vo formáte PDF po kliknutí na tento odkaz.

Foto: odpady-portal.sk

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti