Zmena zberu triedených zložiek odpadu

Pridané: 29.11.2022 11:35:30 Počet zobrazení: 245

29 November 2022

K zmene podmienok pre triedený zber dochádza z povinnosti nulovej donáškovej vzdialenosti.

Zmena zberu triedených zložiek odpadu

Obec Dolná Poruba v spolupráci so spoločnosťou Marius Pedersen a.s. informuje občanov, že vzhľadom na zmeny podmienok pre triedený zber, vyplývajúce zo zákona o odpadoch, bude od 1. 1. 2023 zber triedených zložiek komunálneho odpadu z rodinných domov zabezpečovaný nasledovne:

PLASTY + TETRAPAKY (kompozitné obaly na báze lepenky) + OBALY Z KOVU
Do každého rodinného domu bude v priebehu mesiacov december 2022 – január 2023 distribuované 120 l vrece žltej farby určené na spoločný zber plastov, obalov z kovov a kompozitných obalov na báze lepenky. Následne z každého rodinného domu bude vykonávaný vrecový zber. Ostatné 1100 l nádoby na plasty, kovy, tetrapaky budú z lokalít rodinných domov postupne posťahované.

Do 120 l vreca žltej farby patrí: plastové fľaše z nápojov, drogérie a kozmetiky, fólie číre a farebné, plastové obaly z potravín, polystyrén, igelitové tašky a vrecká, krabice od mlieka, džúsov a iných nápojov, plechovky z nápojov, konzervy, kovové vrchnáky z fliaš a pohárov...

Do 120 l vreca žltej farby nepatrí: znečistené fľaše, obaly, plechovky – chemikáliami, olejmi ropnými látkami a zvyškami potravín, guma, molitan, papier a lepenka, sklo...

Frekvencie vývozov budú určené v zmysle zákonných štandardov a budú spracované do Harmonogramu vývozov triedených zložiek, ktorý bude zverejnený v priebehu mesiaca január 2023 na webových stránkach spoločnosti Marius Pedersen, a.s., a obce Dolná Poruba.

Vývoz skla bude pokračovať cez nádoby rozmiestnené v obci tak, ako doposiaľ.

Informačný leták spoločnosti Marius Pedersen a.s. k zmenám zberu triedených zložiek komunálneho odpadu od 1. 1. 2023 (PDF).

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti