Dolná Poruba sa spamätáva z ďalšej povodne

Pridané: 4.8.2021 14:54:27 Počet zobrazení: 774

04 August 2021

Obec opäť zasiahla extrémne silná búrka. Výjazd hasičov približujeme SLOVOM i OBRAZOM.

Dolná Poruba sa spamätáva z ďalšej povodne

V nedeľu (1.8.2021) v popoludňajších hodinách starosta obce Dolná Poruba Miroslav Kopčan vyhlásil III. stupeň povodňovej aktivity v dôsledku prívalového dažďa extrémnej intenzity.

Ako informoval člen Dobrovoľného hasičského zboru obce (DHZO) Pavol Vidiš, v miestnej časti U Bežákov - v lokalite Hlboká - došlo k zataraseniu mosta a vybreženiu prítoku potoka Teplička. Následne došlo k zaplaveniu miestnej komunikácie, dvorov a pivníc rodinných domov, ako aj k vybreženiu prítokov potoka Teplička v celej obci. Po vyhlásení poplachu hasiči vykonali výjazd s technikou Iveco Daily CAS 15. Postupne pribúdali hlásenia z ďalších kritických miest: Ondrejičky, miestna časť U Suchých a oblasť nad pekárňou.

Povodeň v obci Dolná Poruba (1.8.2021)

Na pôvodné miesto zásahu v Hlbokej prišli na pomoc aj členovia DHZO Omšenie. "V čase 17:35 h dorazila jednotka z OR HaZZ Trenčín s vozidlom NIssan Navara. Velenie zásahu prevzal kpt. Roman Majzlán. Na zasypanú cestu, kde došlo k zosuvu pôdy, a tiež na naplavenú hlinu a kamene, bola nasadená technika členov DHZO Dolná Poruba a obyvateľov obce - rýpadlo nakladač JCB, traktor Zetor, teleskopický manipulátor MERLO a pásový minibáger," dodal P. Vidiš.

Povodeň v obci Dolná Poruba (1.8.2021)

Povodeň v obci Dolná Poruba (1.8.2021)

Povodeň v obci Dolná Poruba (1.8.2021)

Povodeň v obci Dolná Poruba (1.8.2021)

     

Prívalový dážd zasiahol obec Dolná Poruba aj pred týždňom, viac sa o následkoch letnej búrky (25.7.2021) dočítate v článku TU.

Foto: DHZO Dolná Poruba
Video: Jakub Koteš

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti