• Starostka obce Zuzana Vániová

STAROSTA OBCE DOLNÁ PORUBA

Starosta je predstaviteľom obce a zároveň jej najvyšším výkonným orgánom, resp. štatutárnym zástupcom. Vykonáva správu obce a zastupuje obec navonok. Svoje právomoci vykonáva v určitých činnostiach samostatne alebo spolu s obecným zastupiteľstvom.
Starosta môže rozhodovaním o právach, právom chránených záujmoch alebo povinnostiach fyzických osôb a právnických osôb v oblasti verejnej správy písomne poveriť zamestnanca obce.

PROFIL STAROSTKY OBCE DOLNÁ PORUBA
● Ing. Zuzana Vániová (* 1971)
● kontakt: 0911 137 717
● funkčné obdobie: 1.
● vo voľbách do orgánov samosprávy obcí v roku 2022 kandidátka koalície: HLAS - sociálna demokracia, Slovenská národná strana, SME RODINA, SMER - sociálna demokracia

PRÍHOVOR STAROSTKY OBCE Ing. ZUZANY VÁNIOVEJ, november 2022 (PDF)

Zástupcom starostu obce je poverený poslanec OZ Milan Suchý, ktorý vykonáva túto funkciu v zmysle zákona NR SR č. 369/1990 Z.z. o obecnom zriadení a následne v zmysle § 13 b) ods. 1, 5 zákona č. 102/2010 Z.z. s účinnosťou od 14. 12. 2022. Zástupca starostu vykonáva funkciu v nasledovnom rozsahu: vedie a spracúva agendu protipovodňových, protipožiarnych a iných opatrení súvisiacich s ohrozením obyvateľstva a pri živelných pohromách; vykonáva kontrolu technického stavu obecných budov, elektrického osvetlenia, miestneho rozhlasu a pod. a v prípade ich poškodenia organizuje odstránenie ich porúch; ostatné podľa pokynov starostky obce a poslancov OZ.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti