• Krížová cesta v prírode

KRÍŽOVÁ CESTA VEDIE NA BUKOVINU

Historicky prvá krížová cesta v prírode sa v našej obci konala 14. septembra 2014. Napriek nepriazni počasia sa jej v hojnom počte zúčastnili veriaci z Dolnej Poruby, Omšenia, Drietomy, Trenčianskej Teplej i Košíc. Omšu celebroval jezuita - rodák z Dolnej Poruby Emil Váni, niekdajší provinciál najväčšieho rímskokatolíckeho rehoľného rádu. Zúčastneným sa prihovoril aj vdp. Pavol Šiška.

Modlitba, v ktorej veriaci rozjímajú o utrpení Ježiša Krista, konkretizovanom v jednotlivých zastaveniach, vychádza z areálu Ružencovej Panny Márie pri kostole a vedie turistickým chodníkom popri drevených krížoch až na Bukovinu. Práve tam po štyroch rokoch od prvej krížovej cesty v teréne požehnali vybudovaný areál na slávenie sv. omše, ktorý našej obci môžu závidieť široko-ďaleko. Slávnosť celebroval kňaz a univerzitný kaplán Juraj Sedláček.

Veriaci z Dolnej Poruby i vzdialenejšieho okolia sa môžu zúčastniť originálnej Krížovej cesty v prírode každú prvú nedeľu v mesiaci (v popoludňajších hodinách).

  • Krížová cesta v Dolnej Porube
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti