blank
  • Krížová cesta v prírode

KRÍŽOVÁ CESTA VEDIE NA BUKOVINU

Historicky prvá krížová cesta v prírode sa v našej obci konala 14. septembra 2014. Napriek nepriazni počasia sa jej v hojnom počte zúčastnili veriaci z Dolnej Poruby, Omšenia, Drietomy, Trenčianskej Teplej i Košíc. Omšu celebroval jezuita - rodák z Dolnej Poruby Emil Váni, niekdajší provinciál najväčšieho rímskokatolíckeho rehoľného rádu. Zúčastneným sa prihovoril aj vdp. Pavol Šiška.

Modlitba, v ktorej veriaci rozjímajú o utrpení Ježiša Krista, konkretizovanom v jednotlivých zastaveniach, vychádza z areálu Ružencovej Panny Márie pri kostole a vedie turistickým chodníkom popri drevených krížoch až na Bukovinu. Práve tam po štyroch rokoch od prvej krížovej cesty v teréne požehnali vybudovaný areál na slávenie sv. omše, ktorý našej obci môžu závidieť široko-ďaleko. Slávnosť celebroval kňaz a univerzitný kaplán Juraj Sedláček.

Veriaci z Dolnej Poruby i vzdialenejšieho okolia sa môžu zúčastniť originálnej Krížovej cesty v prírode každú prvú nedeľu v mesiaci (v popoludňajších hodinách).

blank
  • Krížová cesta v Dolnej Porube

Táto stránka používa cookies. Pre viac informácií kliknite na tento odkaz. Zásady spracovania osobných údajov nájdete v hlavnom menu - časť SAMOSPRÁVA (sekcia "Ochrana osobných údajov").